دریافت جایزه ۳۴۰۰۰ منابع انسانی برای دومین بار توسط شرکت محک

مدل ۳۴۰۰۰ از جمله استانداردهایی است که اخیرا مورد استفاده شرکت‌ها به منظور ارزیابی و ارتقاء سیستم منابع انسانی قرار گرفته است. از مدل ۳۴۰۰۰ جهت سنجش سطح بلوغ فرآیندهای منابع انسانی استفاده می‌شود. هدف از آن بررسی نظام‌مند، جامع و یکپارچه سیستم منابع انسانی با رویکرد علمی است. این مدل نقشه راهی برای تعالی سیستم‌های منابع انسانی در جهت تحقق استراتژی‌های سازمان است.

مدل ۳۴۰۰۰ علاوه بر ۱۶ فرآیند منابع انسانی که ۲۰٫۰۰۰ امتیاز دارد، شامل ۱۲ متغیر در حوزه نتایج و نگرش‌های منابع انسانی است که ۱۴٫۰۰۰ امتیاز دارد و در ۵ سطح بلوغ وضعیت سازمان را ارزیابی کرده و تعالی می‌بخشد.

دریافت جایزه ۳۴۰۰۰ منابع انسانی

۱۶ فرآیند منابع انسانی شامل موارد زیر است:

طراحی ساختار سازمانی کلان و تفصیلی، تجزیه و تحلیل شغل و گریدینگ شغلی، برنامه‌ریزی منابع انسانی، جذب و گریدینگ شاغل، حقوق و مزایا، روابط کار و سلامت جامع منابع انسانی، سیستم‌های اطلاعاتی منابع انسانی، آموزش، یادگیری و تسهیم دانش، مدیریت عملکرد کارکنان و پاداش، تحلیل و توسعه شایستگی‌ها، مربیگری و منتورینگ، تیم‌سازی و توانمندسازی، مدیریت استعدادها و جانشین‌پروری، پیشنهادات و نوآوری مستمر، حسابرسی و ریسک منابع انسانی، مدیریت اخلاق، ارزش‌ها و فرهنگ سازمانی، برنامه‌ریزی استراتژیک منابع انسانی

16 فرآیند منابع انسانی شامل موارد زیر است:

۳۷ سازمان دیگر این جایزه را دریافت کردند از جمله شرکت هنکل آلمان، بانک رفاه کارگران، دانشگاه تهران، همراه اول، سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران، شرکت فرابورس ایران و….

The post دریافت جایزه ۳۴۰۰۰ منابع انسانی برای دومین بار توسط شرکت محک appeared first on نرم افزار حسابداری محک.